Szkoła Podstawowa nr 81 im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Warszawie

1. DORADZTWO ZAWODOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 81

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81 w Warszawie mogą liczyć na wsparcie doradcy zawodowego na terenie szkoły w ramach obowiązkowych lekcji dla klas 7 i 8 oraz w ramach spotkań indywidualnych. Koordynatorem doradztwa zawodowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 81 jest pani Anna Nesteruk.

Drogi uczniu,

• jeżeli chcesz wiedzieć, jak dokonywać wyborów edukacyjno–zawodowych?
  • szukasz informacji o szkołach ponadpodstawowych, czy kryteriach rekrutacji,
  • chcesz zapoznać się z charakterystyką zawodów

Rodzicu,

• chcesz pomóc dziecku wybrać szkołę?

Zapraszamy do gabinetu psychologiczno – pedagogicznego, do pokoju nr 11 oraz do zapoznania się z zamieszczonymi na stronie internetowej szkoły dokumentami.

2. WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO (WSDZ)

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego w Szkole Podstawowej nr 81 obejmuje ogół działań podejmowanych przez szkołę w celu prawidłowego przygotowania uczniów do wyboru dalszej drogi kształcenia. System ten określa rolę i zadania osób odpowiedzialnych w ramach rocznego planu działań, czas i miejsce realizacji zadań, oczekiwane efekty, metody pracy. Adresatami projektu są uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i instytucje wspomagające proces doradczy.

Dobrze przygotowany uczeń do podjęcia decyzji edukacyjnej i zawodowej to taki, który wie jakie ma zainteresowania i predyspozycje, potrafi dokonać samooceny, zna swoją wartość, ma plany na przyszłość.

Wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego 2021/2022

3. SZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO

Szkolny Program Doradztwa Zawodowego 2021/2022

4. PUNKT INFORMACJI KARIERY (PIK)

Szkoła Podstawowa nr 81 bierze udział w projekcie „Sięgnij po Więcej”.  Głównym celem projektu jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych na terenie Warszawy możliwości korzystania z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym na terenie szkoły.

W ramach projektu na terenie szkoły utworzony został Punkt Informacji i Kariery (PIK), który znajduje się w pokoju nr 11, w gabinecie psychologiczno – pedagogicznym.

Jest to miejsce, w którym uczniowie starszych  klas mogą uzyskać diagnozę swoich kluczowych kompetencji i umiejętności. Uczniowie  mogą porozmawiać z doradcą zawodowym o swoich planach dotyczących wyboru szkoły czy zawodu, uzyskać wiedzę dotyczącą procesu rekrutacji, oraz pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu  własnego  potencjału.

Uczniowie zainteresowani indywidualnym spotkaniem doradczym proszę o kontakt poprzez dziennik elektroniczny Librus, lub bezpośrednio na terenie szkoły.

Regulamin projektu-Sięgnij po więcej

5. AKTUALNOŚCI 2021-2022

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Biura Edukacji https://edukacja.um.warszawa.pl/, gdzie znajdą Państwo wiele informacji związanych z tegoroczną rekrutacją do szkół ponadpodstawowych.

Informator 2022-2023

Plan naboru do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2022-2023

Harmonogram działań kandydata 2022-2023