Zespół PP

Zespół Psychologiczno – Pedagogiczny (ZPP) – Superbohaterem może być każdy:

• podpowie gdzie szukać pomocy
  • skieruje Cię do specjalisty, jeśli tego potrzebujesz
  • zorganizuje pomoc materialną
  • organizuje zajęcia profilaktyczne
  • pomoże zrozumieć siebie
  • wspiera i służy radą
  • współpracuje z instytucjami
  • promuje zdrowe nawyki

Informacje o członkach Zespołu Psychologiczno-Pedagogicznego

• Krystyna Dwornik – pedagog. W Szkole Podstawowej nr 81 pracuję od 2006 roku. Z wykształcenia jestem prawnikiem. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej, socjoterapii, doradztwa zawodowego, edukacji dla bezpieczeństwa, pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej oraz wychowanie do życia w rodzinie. Cały czas poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach związanych z tematyką rodziny. Pod patronatem profesora Mellibrudy – twórcy Niebieskiej Linii, ukończyłam Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie. Lubię swoją pracę i wyzwania jakie przynosi każdy dzień. Nikt przecież nie pisze tak ciekawych scenariuszy jak życie. Interesuję się ludźmi, ich zachowaniem. Dostrzegam obok siebie drugiego człowieka. Czuję radość i satysfakcję, gdy mogę służyć pomocą innym.
  • Agnieszka Janiszewska – psycholog. Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie, na kierunku psychologia społeczna i kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Następnie odbyłam czteroletnie studia podyplomowe z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej (Szkoła Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej, Centrum CBT EDU). W latach 2014-2017 byłam wykładowcą w Ośrodku Szkolenia Lotniczego ATO SILVAIR, w którym prowadziłam warsztaty dla kandydatów starających się o pracę w liniach lotniczych. Tematem szkoleń był czynnik ludzki w lotnictwie, a omawiane zagadnienia to m.in.: analiza zachowań człowieka i jego reakcji w sytuacjach ekstremalnych, wpływ stresu na życie i pracę, strategie radzenia sobie ze stresem, współpraca w załodze (Crew Resorce Management) oraz złudzenia w lotnictwie. W trakcie studiów odbyłam staż w Szpitalu Bielańskim. Prowadziłam terapie pacjentów dorosłych, dzieci i młodzieży.
  • Agata Dąbrowska – pedagog specjalny

Jestem pedagogiem specjalnym i nauczycielem współorganizującym proces kształcenia. Przez ostatnie lata byłam wychowawcą w klasach 0-3 i terapeutą pedagogicznym, prowadząc zajęcia kompensacyjno-wyrównawcze. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Ponadto studia podyplomowe na Akademii Pedagogiki Specjalnej, edukacja integracyjna i włączająca.
    Uważam, że podstawą w budowaniu pozytywnych relacji z uczniem jest dobry dialog, zaufanie, otwarcie na ucznia i szczere zainteresowanie jego światem.