Przejdź do treści

Szkoła Podstawowa nr 81

Szkoła Podstawowa nr 81
im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Warszawie

Zespół PP

Zespół Psychologiczno – Pedagogiczny (ZPP) – Superbohaterem może być każdy:

 • podpowie gdzie szukać pomocy
 • skieruje Cię do specjalisty, jeśli tego potrzebujesz
 • zorganizuje pomoc materialną
 • organizuje zajęcia profilaktyczne
 • pomoże zrozumieć siebie
 • wspiera i służy radą
 • współpracuje z instytucjami
 • promuje zdrowe nawyki            

Informacje o członkach Zespołu Psychologiczno-Pedagogicznego

 • Krystyna Dwornik – pedagog. W Szkole Podstawowej nr 81 pracuję od 2006 roku. Z wykształcenia jestem prawnikiem. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej, socjoterapii, doradztwa zawodowego, edukacji dla bezpieczeństwa, pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej oraz wychowanie do życia w rodzinie. Cały czas poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach związanych z tematyką rodziny. Pod patronatem profesora Mellibrudy – twórcy Niebieskiej Linii, ukończyłam Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie. Lubię swoją pracę i wyzwania jakie przynosi każdy dzień. Nikt przecież nie pisze tak ciekawych scenariuszy jak życie. Interesuję się ludźmi, ich zachowaniem. Dostrzegam obok siebie drugiego człowieka. Czuję radość i satysfakcję, gdy mogę służyć pomocą innym.
 • Agnieszka Janiszewska – psycholog. Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie, na kierunku psychologia społeczna i kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Następnie odbyłam czteroletnie studia podyplomowe z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej (Szkoła Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej, Centrum CBT EDU). W latach 2014-2017 byłam wykładowcą w Ośrodku Szkolenia Lotniczego ATO SILVAIR, w którym prowadziłam warsztaty dla kandydatów starających się o pracę w liniach lotniczych. Tematem szkoleń był czynnik ludzki w lotnictwie, a omawiane zagadnienia to m.in.: analiza zachowań człowieka i jego reakcji w sytuacjach ekstremalnych, wpływ stresu na życie i pracę, strategie radzenia sobie ze stresem, współpraca w załodze (Crew Resorce Management) oraz złudzenia w lotnictwie. W trakcie studiów odbyłam staż w Szpitalu Bielańskim. Prowadziłam terapie pacjentów dorosłych, dzieci i młodzieży.
 • Katarzyna Oleniak – pedagog. Jestem pedagogiem specjalnym w zakresie resocjalizacji z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami zachowania i zagrożonymi niedostosowaniem społecznym. Jako terapeuta pedagogiczny pracowałam nad wyrównywaniem braków szkolnych prowadząc zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w różnorodnych formach, z powodzeniem realizowałam autorski program ARTETERAPII z elementami terapii pedagogicznej. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika, z których specjalistyczna wiedza pomaga wdrażać w szkole dostosowania dla uczniów z niepełnosprawnością.
 
Skip to content