MŁODZIEŻOWA RADA DZIELNICY URSYNÓW

Młodzieżowe Rady Dzielnicy/ gminy tworzy się na wniosek grupy młodzieży lub nauczycieli. W jej skład mogą wchodzić zarówno osoby dorosłe jak i niepełnoletnie. Głównym celem młodzieżowych rad gmin jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych ludzi sprawami publicznymi.

Sprawne działanie takich organów daje wiele korzyści:

• pozwala lepiej zrozumieć potrzeby i problemy młodzieży przez władze lokalne
  • zwiększa skuteczność działań prowadzonych przez władze gminy na rzecz młodzieży
  • angażuje młodych ludzi do większego zainteresowania lokalną polityką i upowszechnia ideę samorządową
  • zapoznaje młodzież z praktycznymi zasadami działania samorządu lokalnego
  • rozwija umiejętności podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej.

W roku szkolnym 2022/2023 naszą szkołę w MRDU reprezentuje Julia Brzostek z klasy 8b.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów.

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursynów

WSPÓŁPRACA Z KOŁEM SYBIRAKÓW

Koło Sybiraków z Ursynowa, Mokotowa i Wilanowa jest największą tego typu organizacją w Polsce. Jego członkami są osoby, którym udało się powrócić do Polski po zesłaniu oraz ich potomkowie. 17 września, w rocznicę napaści radzieckiej na Polskę, obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka. Pierwszy Światowy Dzień Sybiraków odbył się w 2004 roku, zorganizowany przez Związek Sybiraków. Od 2013 ma status święta państwowego.

W lutym 2021 roku Nasza Szkoła nawiązała współpracę z Kołem Sybiraków i tym samym objęła patronat nad Głazem Sybiraków, który znajduje się w parku Jana Pawła II. Zdjęcia z uroczystości przekazania patronatu znajdują się w linku poniżej.

Opieka nad Głazem Sybiraków

Światowy Dzień Sybiraka