Szkoła dookoła

9 października klasy 4, 5, 6 i 8 wzięły udział w warsztatach profilaktycznych w ramach projektu Szkoła dookoła. Przewodnim tematem wyświetlanych filmów było wykluczenie oraz zagrożenie w sieci.

Szkoła dookoła to wyjątkowy projekt, który zakłada dotarcie do uczniów z unikalnym przekazem. Cała klasa siedząc na obrotowych krzesłach ma szansę wspólnie przeżyć przygodę. Odtwarzanie filmów odbywa się synchronicznie, na wysokiej klasy zestawach okularów 360. Lekcja składa się z kilku krótkich filmów, pomiędzy którymi prowadzący zajęcia prowadzą quizy i pogłębiają wiedzę wynikającą z treści materiału. Dzięki synchronicznej technice 360 przekaz edukacyjny jest wyjątkowo atrakcyjny, pozwala uczniom skupić się na treści i w pełni zrealizować zadania dydaktyczne.