BeeITGirls – dziewczyny, chodźcie programować!

Programowanie

Masz 7-18 lat, interesujesz się IT i chcesz nauczyć się programowania? Dołącz do akcji BeeITGirls i zdobądź dostęp do darmowych kursów!

W trakcie kursów semestralnych, prowadzonych przez doświadczonych trenerów ze szkoły Giganci Programowania, poznasz języki oraz środowiska kodowania i otworzysz swoją ścieżkę do branży IT. Dodatkowo weźmiesz udział w zajęciach mentoringowych, które zwiększą Twoją pewność siebie i pomogą w rozwijaniu kariery zawodowej.

Jakie kursy na Ciebie czekają?

Wiek 7-9, Podstawy tworzenia gier semestr 1 (Scratch, Minecraft Education)

• 2 x 45 min (każde spotkanie)

Pierwszy semestr zajęć poświęcony jest wprowadzeniu do świata programowania i nauce podstawowych pojęć. Uczniowie mogą wykazać się umiejętnościami w środowisku Scratch i uwielbianym przez wszystkich Minecraft Education. Dzięki wkroczeniu do takich gier jak Minecraft, Fortnite, Angry Birds w nietypowy sposób przekazujemy fascynujące tematy ze świata

Wiek 10-12, Programy i Gry Komputerowe semestr 1 (Scratch, Minecraft Education)

• 2 x 45 min (każde spotkanie)

Scratch i Minecraft jest już gotowy aby pokazać nam wspaniały świat programowania. Dzięki poznaniu podstawowych i zaawansowanych pojęć wkroczymy na ścieżkę prawdziwych programistów. Czekają na nas różne przygody w krainach gdzie mieszka Wither i Steve, ale też w labiryncie pacmana czy torach Forzy Horizon.

Wiek 13+, Wstęp do Programowania w Pythonie semestr 1

• 2 x 45 min (każde spotkanie)

Wstęp do programowania w Pythonie to wprowadzenie w podstawy kodowania w jednym z języków używanych przez profesjonalnych programistów. Zajęcia prowadzone są przy pomocy środowiska Visual Studio. W trakcie kursu, poznamy najważniejsze terminy programistyczne, takie jak zmienne, instrukcje warunkowe, pętle czy listy.

Więcej informacji na stronie: