LET’S DOC Festiwal Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni

Takiego festiwalu jeszcze w Polsce nie było! Między 21 a 29 października w warszawskich kinach, a później także online, można będzie oglądać filmy dokumentalne o młodych i dla młodych. W programie znajdą się zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje dla widzów w wieku 10-18 lat oraz warsztaty, prelekcje i spotkania z gośćmi. Festiwal będzie gościł w dwóch warszawskich kinach – Atlantic i Elektronik – oraz na platformie VOD Warszawa  (30 października – 10 listopada).

Więcej informacji na stronie organizatora:

Filmy wybrane do programu zostały podzielone na cztery sekcje. Dwie z nich to sekcje konkursowe: YOUNG DOCS 10+ oraz YOUNG DOCS 14+, w których zostaną pokazane najlepsze filmy dokumentalne z dwóch ostatnich lat walczące o Nagrodę Ostrowidza. Dwie kolejne sekcje to panoramy: POLSKIE PODWÓRKO oraz OKNO NA ŚWIAT, w których będzie można obejrzeć najciekawsze produkcje z ostatnich lat zrealizowane w Polsce oraz zagranicą. Projekcje będą dostępne zarówno dla widzów indywidualnych, jak i dla szkół.