Noc Bibliotek w Ursynotece

Już w najbliższą sobotę, 7 października, odbędzie się Noc Bibliotek. Dziewiątej edycji tej ogólnopolskiej akcji przyświeca hasło „Absurd nie czytać”. Zapraszamy na wydarzenia, które przygotowała także Biblioteka im. Juliana Ursyna Niemcewicza.

Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek, jako najbliższych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Oto co przygotowała Ursynoteka:

• Biblioteka przy ul. Wasilkowskiego 7 (metro Imielin), w godz. 17.00 – 20.00 – Planetarium Syriusz zaprasza na warsztaty kosmiczne. Będzie można zbudować rakietę, zobaczyć co widać na niebie, poznać aktualnie widoczne gwiazdozbiory i nauczyć się je rozpoznawać. Planetarium stanie na terenie zielonym przed biblioteką, która będzie czynna – zapraszamy także po książki o kosmosie! Spotkanie bez ograniczeń wiekowych.

• Biblioteka przy ul. Kłobuckiej 14 (przystanek: Taborowa – na żądanie), w godz. 16.00 – 21.00 – piknik astronomiczny i warsztaty edukacyjne, czyli m.in.: obserwacje słońca, jaskinia astronoma – planetarium, budowanie bazy księżycowej z klocków Lego, konkursy oraz warsztaty rodzinne. Spotkanie bez ograniczeń wiekowych.

• Muzeum Ursynoteki przy ul. Barwnej 8 (przystanek – Pięciolinii), od godz. 17.00 – warsztaty familijne „Egipski salon piękności” z dr Agnieszką Marcinowską. Obowiązują zapisy w muzeum, telefonicznie: 22 649 07 25 lub e-mailowo: czytelnia@ursynoteka.pl

• Kiermasz książek przeczytanych, w godz. 12.00 – 15.00, w Bibliotekach: ul. Braci Wagów 1, ul. Cybisa 6 – Mediateka, ul. Dembowskiego 12, al. KEN 21, ul. Koński Jar 10, ul. Na Uboczu 2.