Darmowe warsztaty dla uczniów klas 7-8

Zapraszamy do zapisów na jednodniowe zajęcia dla uczniów klas 7-8 i szkół średnich, którzy są zainteresowani tematyką promieniotwórczości. Warsztaty poprowadzą specjaliści z Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz Wydziału Fizyki PW.

Pod okiem doświadczonych badaczy uczestnicy będą mieli szansę:

• dowiedzieć się o edukacyjnych detektorach promieniowania i nauczyć pracy z nimi,
  • poznać działanie spektrometru gamma i zarejestrować charakterystyczne widma źródeł laboratoryjnych służących do kalibracji detektora,
  • zidentyfikować tajemniczą próbkę na podstawie zarejestrowanego widma promieniowania gamma.

Zajęcia będą się odbywały od 10 do 14 lipca na terenie Centralnego Laboratorium Fizyki na Wydziale Fizyki PW (kampus centralny, ul. Koszykowa 75). Zaplanowano podział na grupy maksymalnie 12-osobowe, co pozwoli na komfortowe korzystanie ze sprzętu i ułatwi indywidualny kontakt z prowadzącymi.

Każdy uczestnik może wziąć udział w jednym dniu warsztatowym.

Aby wziąć udział w zajęciach, należy się zarejestrować poprzez formularz dostępny: warsztaty. Zapisy potrwają do 5 lipca włącznie, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnikom zostanie wysłany maila z potwierdzeniem i szczegółowymi informacjami.

W razie pytań proszę pisać na adres: martyna.szramek@pw.edu.pl