„Wiem-pomagam-ratuję”

Przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie klas 1-7 uczestniczyli w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Wiem – pomagam – ratuję”, realizowanego dzięki współpracy z Forum Aktywności Społecznej. Projekt jest finansowany ze środków Biura Edukacji m. st. Warszawy.

Uczniowie zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego informowania służb ratunkowych. Ponadto odbyli również praktyczne ćwiczenia na fantomach oraz przećwiczyli postępowanie ratunkowe z osobą poszkodowaną, tj.: sprawdzenie oddechu, prawidłowe ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej oraz prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zajęcia spotkały się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem wśród uczniów.