Rowerowy maj

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Kampania trwa od 4-31 maja 2022r. i zachęca uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Codziennie od 7.40 do rozpoczęcia lekcji w danym dniu, uczniowie klas 7 i 8 pełnią dyżur, gdzie sprawdzają kto i na czym przyjechał, pomagają przypinać pojazdy i rozdają naklejki do dzienniczków. Aby można do nich łatwiej dotrzeć i spytać o potrzebne rzeczy, nasi wolontariusze ubrani są w odpowiednie koszulki.

Z dnia na dzień pod szkołą jest coraz więcej rowerów i hulajnóg, z czego ogromnie się cieszymy!!! Gorąco namawiamy do przyłączenia się do akcji i trzymamy kciuki za naszych uczniów i nauczycieli.