10 edycja akcji Żonkile 2022

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
nasza szkoła oraz uczniowie klas ósmych będą brać udział w dziesiątej, jubileuszowej, akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2022.  Tematem przewodnim tegorocznej akcji jest miłość.  W tym roku przypada 79 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, a muzeum Polin przygotowało dla warszawskich wolontariuszy 368 tysięcy kwiatów. Liczba ta symbolizuje liczbę ludności Żydowskiej mieszkającej  w Warszawie przed wybuchem II wojny światowej.

19 kwietnia 2022 r. w godzinach 10.00- 14.00 Nasi uczniowie będą rozdawać papierowe żonkile –  symbole pamięci o bohaterach i bohaterkach powstania w getcie warszawskim, wzdłuż stacji metra od stacji Ursynów do stacji Natolin.

19 kwietnia 2022 r. zachęcamy do przypięcia żonkila na znak, że #ŁączyNasPamięć.