Szkolny Zespół Psychologiczno – Pedagogiczny

uprzejmie przypominamy, że na terenie naszej szkoły działa szkolny Zespół Psychologiczno – Pedagogiczny, codziennie gotowy do współpracy z Państwem i niesienia pomocy, zwłaszcza w tym trudnym czasie. Godziny pracy ZPP znajdują się w linku poniżej.

Godziny pracy pedagogów i psychologa

Drodzy Uczniowie,

przypominamy, że szkolny Zespół Psychologiczno – Pedagogiczny jest dla Was otwarty i czeka na Was każdego dnia. Służy pomocą w rozwiązywaniu małych i dużych problemów.

Szkolny Zespół Psychologiczno – Pedagogiczny prowadzi cykliczne zajęcia integrujące oraz rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne w małych grupach.

W trakcie wspólnej zabawy – opartej o różnorodne formy arteterapii (plastyka, rękodzieło, elementy gry na pianinie i gitarze), a także gry planszowe i karciane, łamigłówki, labirynty, antystresowe kolorowanki dzieci maja okazję na bliższe poznanie się w grupach między klasowych oraz międzynarodowych.

Podczas zajęć uczniowie z Ukrainy trenują język polski.

Specjaliści monitorujący zabawę dzieci wprowadzają zasady wzajemnego szacunku i życzliwości, konstruktywnych sposobów rozwiązywania sporów, także w oparciu o mediację rówieśniczą.

Celem tych spotkań jest także przeciwdziałania stresowi. W rozmowach z dziećmi podejmowane są tematy promujące zdrowy styl życia, w tym higienę snu i odpoczynku, umiejętności relaksacji, aktywności fizycznej i zbilansowanej diety.