1. DORADZTWO ZAWODOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 81

W Szkole Podstawowej nr 81 im. Juliana Ursyna Niemcewicza wdrażany jest system doradztwa zawodowego, którego głównym celem jest przygotowanie uczniów do procesu podejmowania trafnych decyzji dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Uczniowie mogą liczyć na wsparcie doradcy zawodowego na terenie szkoły w ramach obowiązkowych lekcji dla klas 7 i 8 oraz w ramach spotkań indywidualnych.

Koordynatorem doradztwa zawodowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 81 jest pani Justyna Komadowska.

Zapraszamy do gabinetu psychologiczno – pedagogicznego, do pokoju nr 11 oraz do zapoznania się z zamieszczonymi na stronie internetowej szkoły dokumentami.

Przydatne linki:

2. WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO (WSDZ)

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego w Szkole Podstawowej nr 81 obejmuje ogół działań podejmowanych przez szkołę w celu prawidłowego przygotowania uczniów do wyboru dalszej drogi kształcenia. System ten określa rolę i zadania osób odpowiedzialnych w ramach rocznego planu działań, czas i miejsce realizacji zadań, oczekiwane efekty, metody pracy. Adresatami projektu są uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i instytucje wspomagające proces doradczy.

Dobrze przygotowany uczeń do podjęcia decyzji edukacyjnej i zawodowej to taki, który wie jakie ma zainteresowania i predyspozycje, potrafi dokonać samooceny, zna swoją wartość, ma plany na przyszłość.

WSDZ SP81

3. SZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO

Szkolny Program Doradztwa Zawodowego 2023- 2024

4. PUNKT INFORMACJI KARIERY (PIK)

Szkoła Podstawowa nr 81 bierze udział w projekcie „Sięgnij po Więcej”.  Głównym celem projektu jest zapewnienie uczniom szkół podstawowych na terenie Warszawy możliwości korzystania z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym na terenie szkoły.

W ramach projektu na terenie szkoły utworzony został Punkt Informacji i Kariery (PIK), który znajduje się w pokoju nr 11, w gabinecie psychologiczno – pedagogicznym.

Jest to miejsce, w którym uczniowie starszych  klas mogą uzyskać diagnozę swoich kluczowych kompetencji i umiejętności. Uczniowie  mogą porozmawiać z doradcą zawodowym o swoich planach dotyczących wyboru szkoły czy zawodu, uzyskać wiedzę dotyczącą procesu rekrutacji, oraz pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu  własnego  potencjału.

Uczniowie zainteresowani indywidualnym spotkaniem doradczym proszę o kontakt poprzez dziennik elektroniczny Librus, lub bezpośrednio na terenie szkoły.

Regulamin projektu-Sięgnij po więcej

5. AKTUALNOŚCI 2022-2023

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

poniżej załączamy harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok 2023/2024:

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego