Spacer śladami Powstania Warszawskiego

3 października, w dzień zakończenia Powstania Warszawskiego 1.08 – 3.10.1944r., uczniowie naszej szkoły wybrali się na spacer śladami bohaterskich walk Powstańców i ludności cywilnej Warszawy.

Spacerując ulicami w obrębie Starówki i Śródmieścia poprzez ulicę Długą, Al. Solidarności, Pl. Krasińskich, Pl. Powstańców Warszawy, uczniowie korzystając z mapy i wypełniając karty zadań kolejno oglądali tablice i pomniki upamiętniające walkę Powstańców. Odwiedzili Pomnik Powstania Warszawskiego, Katedrę Polową Wojska Polskiego, właz do kanałów, którymi ewakuowali się Powstańcy, Plac Powstańców Warszawy, gmach PAST-y czy Pomnik Małego Powstańca. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z klas 5b, 6a, 6b, 7a, 8a i 8c.