Harmonogram „Lato w Mieście 2022”

już 27 czerwca startuje akcja „Lato w Mieście 2022” i zgodnie z regulaminem Wakacyjnej Placówki Edukacyjnej dyżur pełnimy od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00 – 17.00.

Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do przyprowadzenia dziecka do placówki  najpóźniej do godz. 8.30  i odbioru dziecka w godzinach pracy placówki.

Prosimy o zaopatrzenie dzieci w dodatkowe ubrania, okrycie głowy, butelkę wody, strój sportowy lub strój basenowy, jeśli wymagają tego zajęcia. Na terenie placówki obowiązuje zmiana obuwia.

W związku z Państwa oczekiwaniami podział na grupy nastąpi pierwszego dnia akcji „Lato w Mieście 2022”.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestników akcji, dzieci biorą udział w zajęciach grup, do których są przypisane. Istnieje możliwość zamiany wyjścia dziecka z inną grupą, o ile będą wolne miejsca w danej grupie. W takim przypadku prosimy o kontakt z wychowawcą grupy.

PLAN DNIA AKCJI „LATO W MIEŚCIE 2022”

7.00-8.30 – Zbiórka, zapisy dzieci na listy obecności, zajęcia integracyjne.

8.30-10.00 – Zajęcia świetlicowe, drugie śniadanie, przypomnienie zasad BHP, przygotowanie do wyjścia.

9.00-12.00  – Zajęcia planowane: wycieczki, spacery, zajęcia z instruktorami, wyjścia na zewnątrz placówki.

12.00-13.30 – Obiad, relaks po obiedzie.

13.30-16.00 – Zajęcia programowe z wychowawcami: plastyczne, literackie, sportowe, zabawy ruchowe, zabawy przy muzyce, z chustą animacyjną, czytanie literatury dziecięcej, zabawy na placu                                 zabaw, wyjścia do kręgielni.

16.00-17.00 – Zajęcia integracyjne, zabawy przy muzyce.

Poniżej znajduje się harmonogram planowanych zajęć dla poszczególnych grup. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

Zajęcia planowane dla poszczególnych grup 1 tydzień

Regulamin Feryjnej Placówki Edukacyjnej (FPE) w Szkole Podstawowej  nr 81 im. Juliana Ursyna Niemcewicza  w Warszawie

1. Rekrutacja uczniów warszawskich szkół oraz uczniów mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie do Akcji „Lato w Mieście” 2022 prowadzona jest przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń.
  2. Warunki uczestniczenia ucznia w Akcji:
  • posiadanie legitymacji szkolnej z warszawskiej szkoły lub stałe miejsce zamieszkania w Warszawie,
  • złożenie prawidłowo wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika wraz z potwierdzeniami opłat za opiekę i posiłki1
  • przestrzeganie zasad regulaminu FPE.
  1. FPE pracuje w turnusach tygodniowych, zapisy uczestników do Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2022 dokonywane są na co najmniej na jeden tydzień roboczy (5 dni oprócz dni świątecznych oraz z wyjątkiem ostatniego turnusu).
  2. FPE funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 17.00.
  3. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do przyprowadzenia dziecka do placówki najpóźniej do godz. 8.30 i odbioru w godzinach pracy FPE. Nieprzestrzeganie godzin odbioru jest traktowane jako naruszenie regulaminu i może skutkować wykreśleniem dziecka z listy uczestników Akcji.
  4. Uczestnik Akcji w FPE otrzymuje dwa posiłki, w tym jeden ciepły oraz w zależności od potrzeb
    i warunków atmosferycznych wodę.
  5. Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej.
  6. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.
  7. Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.
  8. W przypadku nieobecności uczestnika zwrot opłat za opiekę oraz posiłki nastąpi do 3.10.2022 r., po spełnieniu następujących warunków:
  • do godziny 14.00 dnia poprzedzającego nieobecność, skutecznego zgłoszenia (telefonicznego, e-mailowego lub osobistego) przez rodzica/opiekuna prawnego, oraz
  • do 8.09.2022 r. złożenie w FPE, do której uczęszczało dziecko, wniosku o zwrot płatności za opiekę i wyżywienie w ramach Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2022 według wzoru  udostępnionego w systemie zgłoszeń lub FPE.

Niedopełnienie jednego z wyżej wymienionych warunków będzie jednoznaczne z rezygnacją rodzica ze zwrotu opłat.

1. W dni wolne od pracy zgłoszenia nieobecności uczestnika w FPE, odbywają się wyłącznie za pośrednictwem e-maila, dnia poprzedzającego jego nieobecność.
  2. Rodzice/opiekunowie prawni wnoszą opłatę za:
  • opiekę w wysokości 35 zł dziennie na rachunek nr 27 1030 1508 0000 0005 5035 1005
  • posiłki w wysokości 15 zł dziennie na rachunek nr 61 1030 1508 0000 0005 5035 1072
  1. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do wyposażenia uczestnika Akcji, w strój, nakrycie głowy i obuwie stosownie do warunków atmosferycznych i planowanych zajęć.
  2. Rodzice/opiekunowie prawni będą informowani o przypadkach nieodpowiedniego zachowania uczestnika Akcji, szczególnie o naruszaniu zasad bezpieczeństwa. Nieodpowiednie zachowanie może być powodem wykluczenia uczestnika Akcji z udziału w zajęciach.
  3. Za szkody wyrządzone przez uczestnika Akcji odpowiedzialność ponoszą rodzice/opiekunowie prawni.
  4. O rezygnacji z uczestnictwa w Akcji „Lato w Mieście” 2022 rodzice/opiekunowie prawni kandydata/uczestnika informują kierownika wypoczynku w formie pisemnej, w tym mailowej.
  5. Dwudniowa niezgłoszona nieobecność uczestnika w FPE jest rozumiana jako rezygnacja
    z uczestnictwa w Akcji „Lato w Mieście” 2022.
  6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu i regulaminu.

—————————————–
1Nie dotyczy uczniów zwolnionych z opłat.