„Dzień godności”- Global Dignity Poland

8.06.2022 odbyły się w naszej szkole zajęcia na temat godności przeprowadzone przez Fundację Global Dignity Poland  pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wierzymy, że każdy – dziecko czy dorosły – codziennie podejmuje decyzje, które kształtują rzeczywistość wokół nas – na placu zabaw i w pracy, w naszych małych społecznościach i na całym świecie. Mamy możliwość zadbania o własną GODNOŚĆ GODNOŚĆ  innych poprzez nasze działania i sposób, w jaki używamy dostępnych środków potrzebnych do życia.

Pozwalając, by godność była wartością warunkującą nasze działania, możemy w realny sposób przyczynić się do zmiany świata na lepsze.

Pojęcie „godności” bierze swój początek z założenia, że każda istota ludzka ma tę samą, wrodzoną wartość. Wartość ta należy do nas przez sam fakt, że jesteśmy ludźmi.

Nasze poczucie godności rośnie, kiedy czujemy, że nasze prawa i wolność są szanowane oraz gdy żyjemy w warunkach, które pozwalają nam na dokonywanie wyborów i podejmowanie działań, które determinują nasze poczucie wartości w prawości i człowieczeństwie.