Podsumowanie akcji Pola Nadziei

Pola Nadziei to akcja zbierania pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów zainicjowana w 1998 roku.

Każdego roku w okolicy 4 października, który jest Międzynarodowym Dniem Opieki Hospicyjnej, sadzone są żonkile. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, od marca do maja odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Ofiarodawcy otrzymują za datki – kwiat żonkila.

Nasza szkoła już po raz 5 -ty wzięła udział w tej akcji. Na jesieni posadziliśmy żonkile przed salą gimnastyczną i prowadziliśmy kwestę na zakup cebulek. Wówczas uzyskaliśmy kwotę 432 zł.

Na wiosnę ze sprzedaży kwiatów uzyskaliśmy kwotę 346 zł.

W sądzeniu kwiatów, kwestowaniu i sprzedaży kwiatów zaangażowane były uczennice z klasy 7a.

Zorganizowaliśmy również kawiarenkę, do której przygotowania włączyła się klasa 4b i 6a. Z kawiarenek uzyskaliśmy kwotę 528 zł.

Wszystkie zebrane pieniążki 1306 zł przekazaliśmy Hospicjum św. Krzysztofa na Ursynowie.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w tak piękną akcję. Rozpiera nas duma!