Relacja z rodzinnych warsztatów dla dzieci z Ukrainy

W czwartek 07.04.2022 r. w świetlicy szkolnej odbyły się integracyjne, rodzinne zajęcia dla naszych przyjaciół z Ukrainy.

Zespół Psychologiczno – Pedagogiczny zaproponował uczniom, rodzicom i nauczycielom wspólny warsztat polegający na zaprojektowaniu rysunku własnej dłoni, opatrzonej ważnym dla danej osoby symbolem i imieniem. Następnie wszystkie rysunki dłoni były przyczepiane do dużego kartonowego domu, symbolizującego naszą szkołę i wspólnotę szkolnej społeczności przy jednoczesnym zachowaniu własnej tożsamości. Warsztat był okazją do lepszego poznania się, podzielenia doświadczeniami. W przyjaznej atmosferze odbywały się rozmowy wspierające z dziećmi i ich rodzicami.

Świetlica szkolna wystąpiła z warsztatami malarskimi i rękodziełem. Uczniowie i rodzice mogli spróbować swoich sił w tworzeniu kolorowych dekoracji z bibuły  ,,Wiosenne inspiracje z papierem – kwiaty, owady i inne dekoracje  oraz w plenerze malarskim o tematyce wiosennej ,,Krajobrazy wiosny” – kwiaty, łąki, drzewa wykonane techniką farb akwarelowych, plakatowych i akrylowych, jak również tworzeniu ozdób z kolorowych koralików techniką prasowania.

Na uczestników spotkania czekały również warsztaty witrażu techniką ,,Tifanny” – polegające na tworzeniu kolorowych szkiełek za pomocą taśmy miedzianej i lutu z cyny, w wyniku czego powstały niezapomniane wzory, między innymi serduszka w kolorze barw Polski i Ukrainy.

Wszystkim zebranym bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy na kolejne rodzinne warsztaty, które odbędą się po Świętach Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że te wspólne spotkania ułatwią integrację naszych nowych przyjaciół z Ukrainy w naszej szkole.