Tydzień ulgi

Według Pani prof. Aleksandry Gruszka – Gosiewskiej, inicjatorki ogólnopolskiej kampanii „Tydzień ulgi”, najnowsze badania jednoznacznie pokazują, że uczniowie boją się powrotu do szkoły. Lęki te dotyczą konieczności odbudowania relacji z rówieśnikami i nauczycielami. Uczniowie obawiają się również, że będą odpytywani ze wszystkiego, czego nauczyli się w trakcie nauki on-line. Realizacja „Tygodnia ulgi” w naszej Szkole pozwoli dzieciom ponownie zaadoptować się do warunków szkolnych.

Dyrekcja Szkoły wraz z Radą Pedagogiczną postanowiła objąć uczniów szczególną uwagą w okresie po powrocie do nauki stacjonarnej. W dniach 7-11 czerwca, wychowawcy klas we współpracy z Zespołem Psychologiczno-Pedagogicznym i Rodzicami, podejmą inicjatywy poświęcone wzmacnianiu dobrych relacji i wspólnej zabawie, z uwzględnieniem aktywności fizycznej, której tak bardzo dzieciom brakowało.

Zachęcamy Państwa do zaangażowania się w ten projekt i przekazywania swoich pomysłów wychowawcom klas. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Psychologiczno-Pedagogiczny