Lekcja w wirtualnej rzeczywistości

Wirtualna Rzeczywistość 360 to potężne narzędzie dające wiele możliwości w realnej rzeczywistości. Oprócz zabawy i rozrywki może służyć również jako pomoc dydaktyczna w rozwoju dziecka. Za sprawą treści prezentowanych podczas czterdziestopięciominutowego seansu odbiorcy są w pełni skupieni na dedykowanym przekazie. 07.12.2021 uczniowie klas 5 i 7 wzięli udział w lekcji w wirtualnej rzeczywistości, w ramach programu Szkoła Dookoła, podczas której uczyli się o bezpieczeństwie w sieci w kontaktach z nieznajomymi. Dzięki specjalnym okularom 360, obejrzeli krótkie filmiki, a następnie wzięli udział w panelu dyskusyjnym. Efektami odbytej lekcji są: wzmocnienie świadomości dzieci o niebezpieczeństwie oraz wskazówki jak uniknąć zagrożenia.